Akvaryumda Isıtıcıya İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Tropik bir ortamda yaşamıyorsanız akvaryumunuzda ısıtıcı olması gerekir. Lepistesler, sıcaklığın asla 22 derecenin altına düşmediği Amazon’a özgüdür. İnsanların Kuzey Amerika ve Birleşik Krallık’ta karşılaştığı soğuk sıcaklıklarda hayatta kalamazlar. 

Lepisteslerinizi evdeymiş gibi hissettirmek için lepistesleriniz için bir ısıtıcıya ihtiyacınız var. Sularını yeterince sıcak tutmazsanız birçok hastalık için risk altında olacaklardır. Ayrıca gün boyunca en az 8 saat boyunca parlak ışıktan yararlanırlar. Bu, özellikle tankınızda lepistesleriniz için bitkiler varsa çok önemlidir. 

Sonuç: İdeal Lepistes Suyu Sıcaklığı

Lepistesler çok kolay giden balıklardır ve gerçekten mutlu olmak için fazla bir şeye ihtiyaçları yoktur. Bununla birlikte, suları doğru sıcaklık aralığında değilse, hastalıklar da dahil olmak üzere birçok sorun riski altında olabilirler. Lepistesler, geldikleri yere benzer bir suda yaşarken daima gelişirler.

Lepistesler tropik ortamlardan geldikleri için ideal su aralığı 23 F ile 28 derece arasındadır. Bu oldukça geniş bir aralık olsa da, unutulmaması gereken en önemli şey, lepisteslerin sağlıklı kalabilmeleri için tutarlı bir sıcaklığa ihtiyaçları olduğudur. Sıcaklıklarını gün içinde 2 dereceden fazla değiştirmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu