Bir Köpek mi İstiyorsun?

Zeki, sadık, ömür boyu arkadaş, sevgi ve bağlılık gerektirir..

Köpekler hakkında bilmeniz gereken 4 şey

  • İnsanlar tarih öncesi çağlardan beri köpekleri evcil hayvan olarak besliyorlar
  • Köpekler oldukça zeki ve sezgiseldir
  • Bazı köpekler, engelli insanlara yardım etmek, terapi sağlamak veya suçla mücadele etmek için eğitilebilir.
  • Köpekler insanlardan daha iyi koklayabilir ve duyabilir ancak aynı renkleri göremez

Köpekler boşuna “insanın en iyi arkadaşı” olarak adlandırılmaz. Bu aktif, sevgi dolu evcil hayvanlar hızla ailenin bir üyesi gibi hissedilebilir. Ayrıca büyük bir sevgiye, ilgiye ve nazik disipline ihtiyaçları vardır.

“Beni Fark Et!”

Köpekler, insanlarla çok kaliteli zaman geçirmek ister – özellikle de çok fazla oyun, kullanım ve eğitim gerektiren genç köpekler. Bir köpek yavrusu sahiplenmeyi düşünüyorsanız, kendinize “Yeterli zamanım var mı?” Diye sormaya değer. Yetişkin bir köpeğin yaşam tarzınıza ve programınıza daha iyi uyacağına karar verebilirsiniz. Tüm köpeklerin egzersize, sevgiye ve ilgiye ihtiyacı vardır, ancak olgun bir köpek biraz daha az bakım gerektirebilir.

İhtiyacınıza Göre Cins Seçimi

Bir koşu, yürüyüş ve kamp arkadaşı mı arıyorsunuz? Büyük bir arka bahçen var mı? Aktif bir pasör, işaretçi, av köpeğimi arıyorsun, av köpeği mükemmel bir eşleşme olabilir. Bir kucak köpeği arıyorsanız veya çok fazla yeriniz yoksa, daha az aktif ve daha küçük bir evcil hayvan daha mantıklıdır. Küçük köpeklerin büyük köpeklerden daha düşük enerjili olmadıklarını unutmayın. Cinsine bağlıdır.

Tüy Dökmeye Başladıgında

Büyük, küçük, yaşlı, genç, safkan veya karışık, tüm köpekler düzenli olarak tımardan yararlanır. Uzun tüylü köpekler daha çok tüy döker ve daha sık dişlerini fırçalamaya ihtiyaç duyar. Tüy dökmek bir anlaşmayı bozuyorsa, tel veya kısa tüylü bir cinsi düşünün.

Eğitim Bir Zorunluluktur

Köpeğiniz, evinizin veya toplumun kurallarını bilerek doğmadı, bu yüzden sabırlı olun. Tutarlı eğitim, bir köpek ebeveyn olarak en önemli sorumluluklarınızdan biridir. Köpekler sevginizi ve övgülerinizi çok ister ve uygun şekilde eğitilmiş bir köpek ne beklendiğini bilir ve mutlu bir şekilde iyi davranışlar sergiler.

Bir gecede olmayacak, ancak tutarlı bir eğitimle, köpek ve insan aile üyeleriniz büyük, mutlu bir sürü haline gelecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu