Bir Muhabbet Kuşunu Eve Getirmek

Düşündünüz, seçtiniz, satın aldınız ve şimdi kuşu yerinize geri götürmeniz gerekiyor. İdeal olarak, tedarikçiden eve yolculuk mümkün olduğunca kısa olmalıdır – yaşadığınız yere yakın sağlıklı muhabbet kuşları tedarik edebiliyorsanız, çevrimiçi tavsiye edildiğini gördüğünüz, ancak birkaç ilçede yaşayan yetiştirici yerine bu seçeneği seçin. .

Muhabbet Kuşu Taşıma Kutusu

Bir muhabbet kuşu satın aldığınızda, bir kutu içinde eve taşınması gerekecektir. Kutu karanlık olacağından ve kuş nispeten güvende hissedeceğinden, bu bir kafese tercih edilir. Kafesteki bir muhabbet kuşu, kafesi kapalı olsa bile panik içinde kanat çırpma eğiliminde olacak ve en azından yolculuğun sonunda çok stresli ve bitkin olacak, hatta kendini yaralayabilecektir.

Yetiştiriciler ve evcil hayvan dükkanları genellikle küçük amaca yönelik bir taşıma kutusu sağlar; ancak kapağı sabitlenmiş ve kuşun nefes almasını sağlayan delikleri olan normal bir ayakkabı kutusu da bu işi görecektir. Muhabbet kuşunun kaymasını önlemek için kutunun altında küçük bir havlu veya pazen iyi bir şey olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu