Doğal ve Organik Köpek Maması Farkı Nedir?

Doğal ve Organik Köpek Maması: Fark Nedir?

Farklılıklar ince ama önemli

Bir köpek mamasını “doğal” yapan nedir?

Bu daha çok yiyeceğin içinde neyin olmadığı ile ilgili. Evcil hayvan mamalarının “doğal” olarak etiketlenebilmesi için yapay renkler, tatlar veya koruyucu maddeler içermemesi gerekir. Bazı vitaminler haricinde, doğal gıdalardaki bileşenler yalnızca bitkilerden, hayvanlardan veya doğal olarak oluşan minerallerden gelebilir.

“Tahıl içermez” olarak etiketlenen doğal köpek maması ayrıca mısır, buğday, soya, pirinç, yulaf ve karabuğday olmadan yapılır – bazı hayvanlarda gıda hassasiyetine neden olabilecek bileşenler.

Pek çok doğal marka da yan ürünler içermez – yani iskelet etleri, bağ dokusu, kan veya organlar. (Bununla birlikte, bu bileşenlerin köpekler için kötü olduğuna dair bir kanıt yoktur.) Tahıl içermeyen formül köpek maması satın alın.

Bir köpek mamasını “organik” yapan nedir?

Organik” olarak etiketlenebilmeleri için, evcil hayvan mamalarında ayrıca antibiyotikler, sentetik hormonlar, toksik böcek ilaçları ve koruyucu maddeler bulunmamalıdır. Organik gıdalardaki içerikler genetik olarak değiştirilmemeli, kimyasal gübre içinde yetiştirilmemeli veya ışınlanmamalıdır. Organik formüllü köpek maması satın alın..

Organik gıda etiketlerinin kodunu çözme

Organik evcil hayvan maması tamamen organik veya kısmen organik olabilir. Etiket genellikle şunları açıklayacaktır:

  • %100 organik: Tüm içerikler organik olmalıdır
  • Organik: İçeriklerin en az% 95’i organiktir; kalan bileşenler onaylanmış maddeler olmalıdır
  • Organik ile yapılmıştır: Malzemelerin en az %70’i organik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu