Kaplumbağa Akvaryumu Nasıl Temizlenmeli?

Su Kaplumbağası Akvaryum Temizliği

Her gün : Dışkıları veya yenmemiş yiyecekleri temizlemek için küçük bir ağ kullanın.

Bir kap filtre veya güç filtresi kullanarak kaplumbağanızın yüzme suyunun filtrelenmesini sağlayın. Filtre ne kadar güçlü olursa, akıntıyla savaşıyor gibi görünmedikçe kaplumbağalarınız için o kadar iyidir.

Birkaç günde bir : Kaplumbağanızın yüzme suyunun pH seviyesini test edin; 1-14 arası bir ölçekte yedi ile sekiz arasında olmalıdır. Bir test kiti satın alın veya PetSmart’a bir su numunesi getirin. Dakikalar içinde ücretsiz olarak test edeceğiz!

Haftada en az bir kez : Depodaki suyun bir kısmını temiz suyla değiştirin. Kaplumbağalarınızın yüzme suyu iyi görünse bile, amonyak veya nitrit bakımından yüksek olabilir.

Her iki ila üç haftada bir : Tüm depoyu temizleyin ve filtreyi yenileyin.

Güvenlik : Kaplumbağa tankları için sabun veya deterjan kullanmayın – geride kalan bir iz bile evcil hayvanınıza zarar verebilir! Bunun yerine, özellikle bu amaç için yapılmış bir temizleyici kullanın.

Kaplumbağa tankınızı temizlerken, evcil hayvanınızı yalnızca bu amaç için sakladığınız temiz bir kaba taşıyın. Yemek kabı kullanmayın!

Kaplumbağanızı tuttuktan veya temizledikten sonra daima ellerinizi yıkayın.

Kaplumbağa Yuva Temizliği

Her gün : Evcil hayvanınızın su kabını yenileyin. Kalan yiyecekleri ve atıkları çıkarın.

Her iki veya üç haftada bir : Yatak takımını değiştirin. Habitatları kafes temizleyici veya dezenfektanla silin.

Güvenlik : Kaplumbağa habitatları için sabun veya deterjan kullanmayın – geride kalan bir iz bile evcil hayvanınıza zarar verebilir. Bunun yerine, özellikle bu amaç için yapılmış bir temizleyici kullanın.

Kaplumbağa yaşam alanınızı temizlerken, evcil hayvanınızı yalnızca bu nedenle kullandığınız temiz bir kaba taşıyın. Yemek kabı kullanmayın!

Kaplumbağanızı tuttuktan veya temizledikten sonra daima ellerinizi yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu