Kaplumbağa Nasıl Beslenir?

Kaplumbağalar vejetaryendir. Kaplumbağalar omnivorlardır.

Kaplumbağanı beslemek

Kaplumbağalar genellikle omnivorlardır ve aşağıdakileri içeren karışık bir diyetle beslenirler:

  • Ticari kaplumbağa yemi : Kaplumbağa peletleri ve dondurulmuş veya dondurularak kurutulmuş balık yemi gibi kaplumbağalar. Suyu aşırı beslemekten veya kirletmekten kaçınmak için bir seferde az miktarda yiyecek verin ve kaplumbağanız tekliflerinize ilgi göstermeyi bıraktığında durun.
  • Protein : Çeşitlilik için kaplumbağaları cırcır böcekleri veya kurtçukları veya besleyici balıkları besleyin. Kaplumbağalar iyi bir avın heyecanını severler.
  • Sebzeler : Haftada üç veya dört kez, 1 ila 2 çay kaşığı lahana, lahana veya hardal yeşili gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler servis edin. Dört saat içinde yemedikleri yeşillikleri çıkarın.

Kaplumbağaları günde yaklaşık çeyrek fincan taze yiyecekle başlayın ve porsiyonu ne kadar hızlı yediklerine göre (bir kaplumbağa için nispeten konuşursak) ayarlayın.

Kaplumbağa Neleri Sever?

Kaplumbağalar çeşitli bitki bazlı yiyecekleri sever.

Üretin : Kaplumbağanızın türüne bağlı olarak, evcil kaplumbağanızın günlük diyetinin yaklaşık% 80’i lahana, karahindiba, hardal ve kara lahana gibi taze sebzeler olmalıdır. Eğlenmek için biraz yeşil veya sarı dolmalık biber, tatlı patates, kabak veya karnabahar ekleyin. Bunların hepsi günlük taze sunulmalıdır.

Meyve : Karpuzu, kavun, kivi, portakal ve diğer meyveler kaplumbağanın beslenmesinin% 5-10’unu oluşturmalıdır. Kaplumbağa meyvenizi her üç veya dört beslemede bir sunun.

Diğer : Kaplumbağalar ayrıca Timothy ve yonca samanı ve her zaman sunulabilen ticari kaplumbağa yemi gibi.

Kaplumbağa Vitaminleri ve Takviyeleri

Kalsiyum ve A vitamini hem kaplumbağalar hem de kaplumbağalar için önemlidir. Haftada 2-3x kalsiyum tozu ve ayda 2x sürüngen multivitamin ile veya evcil hayvanınızın veterinerinin talimatına göre tozla tozlayın.

Kaynak
Petsmart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu