Kedi Vücut Dili

Kediniz size bir şey mi söylemeye çalışıyor? Temel kedi vücut dilini öğrenerek kedinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olun.

Kedi Vücut Dili

Kedilerin iletişim kurma biçimleri ince ve karmaşıktır, ancak vücut dillerini öğrenmek için zaman ayırmak kedinizle olan ilişkinizi güçlendirmeye yardımcı olabilir. Onlara nasıl cevap vereceğinizi bile öğrenebilirsiniz!

Ortak Kedi Vücut Dili

Kuyruğu yukarıyı işaret ederek size yaklaşan bir kedi sizi selamlıyor, genellikle eve geldiklerinde veya dikkatinizi çekmek istediklerinde görülüyor. Selamlarını kabul ettiğinizden emin olun ve onlara biraz telaş verin.

İnsanlara veya mobilyaların köşelerine sürtünmek – özellikle de eve yeni geldiğinizde – kedinizin kokuyla işaretleme şeklidir. Bir çeşit selamlama olsa da, kediniz bunu yapıyor çünkü onlara garip kokuyorsunuz ve sizi daha tanıdık hale getirmek istiyorlar.

Kediniz yuvarlanır ve karnını ortaya çıkarırsa, bu bir selamlama ve güven işaretidir. Karınlarını ovmak için bir davet değil! Çoğu kedi bunu bir güven ihaneti olarak görür ve pençeleri ve dişleriyle misilleme yapabilir! Hafif bir kafa masajı, yanıt vermenin daha iyi bir yoludur.

Mırıldamak, kedinizin halinden memnun olduğunu veya ilgi görmek istediğini gösterir.

Kedinize onların yanında rahat olduğunuzu göstermek için gözlerinizi yavaşça kırpabilir ve başınızı hafifçe yana doğru hareket ettirebilirsiniz. Şanslıysanız, kediniz de aynısını yapacak!

Sıkıntı Belirtileri

Düzleştirilmiş kulaklar ve/veya vücut, kedinizin korktuğunun ve stresli olduğunun bir işaretidir. Kediniz bu davranışı gösteriyorsa, saklanacak veya ayağa kalkacak bir yeri olduğundan emin olmanız önemlidir. Yemekten sonra dudak yalamak normal bir davranıştır, ancak diğer zamanlarda hasta veya stresli hissettiğinin bir işareti olabilir. Stresliyseler, saklanacakları veya ayağa kalkacakları bir yerlerinin olduğundan emin olmak önemlidir. Mırıldamak daha yaygın olarak bir memnuniyet işareti olsa da, bazen kedinizin acı çektiğinin bir işareti olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu