Köpeğiniz Yüzme Biliyormu?

Köpekler için Su Güvenliği İpuçları

Köpeğinizle güvenle havuz, göl veya okyanusun tadını çıkarın

Köpekler doğal yüzücülerdir, değil mi? Aslında hayır değiller! Köpekler suya düşerlerse içgüdüsel olarak ayaklarını basarlar – buna köpek kürek çekme denir – ama bu yüzmeyi bilmekle aynı şey değildir. Bu nedenle tüm köpeklerin suya uygun şekilde tanıtılması gerekir.

İlk ve en önemli adım itaat eğitimidir çünkü karada size itaat etmeyen bir köpek havuzda, gölde veya okyanusta kesinlikle size meydan okuyacaktır. Bundan sonra, evcil hayvanınızı sağlıklı ve mutlu tutmak için bu tavsiyeye uyun.

Boğulmaya karşı koruyun

  • Köpeğinizi tanıyın. Bazı ırklar su için diğerlerinden daha uygundur. Puglar, İngiliz buldozerleri ve Boston teriyerleri de dahil olmak üzere kısa burunlu ırklar, yüzmek için üretilmemiştir ve muhtemelen kuru topraklarda daha iyi olacaktır.
  • Asla köpeği bir su kütlesine atmayın.
  • Asla köpeği suyun etrafında başıboş bırakmayın. (Varsa havuzunuzda çit yaptığınızdan emin olun.)
  • Havuzunuz varsa, köpeğinize merdivenleri kullanarak nasıl dışarı çıkacağını gösterin. Köpeğiniz çıkışların nerede olduğunu ve yanlışlıkla düşerse nasıl çıkacağını anlayana kadar ikiniz birlikte havuzdan çıkma alıştırması yapmalısınız.
  • Yüzme yorucudur ve kakalı bir köpek boğulmaya daha yatkındır. Köpeğinizi dinlenmek için sık sık sudan çıkarmak size kalmıştır.
  • Bir köpek can yeleğine yatırım yapın ve bir köpek CPR dersi alın.

Diğer su sağlığı ipuçları

  • Köpeğinizin yüzme suyu içmesine izin vermeyin. Göller ve nehirler parazitlere ve alglere ev sahipliği yapabilir, havuz suyu klorlanır ve okyanus suyu tuzludur; bunların hiçbiri köpeğiniz için iyi değil. Evcil hayvanınız için bir tabak taze su bulundurun.
  • Yüzdükten sonra, cildini kurutabilecek klor ve tuzlu sudan kurtulmak için köpekleri durulayın. Enfeksiyonu önlemeye yardımcı olmak için daha sonra kulaklarını da kurulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu