Köpek Koşum Takımı Nasıl Seçilir?

Bir emniyet kemeri ne zaman seçilir

Köpeğinizin boyun problemleri varsa, bir köpeğiniz varsa veya köpeğiniz daha küçük bir cinsse, yürüyüşleri sırasında bir tasma çok kuvvetli bir şekilde çekilebilir. Bir koşum, evcil hayvanınızın vücudunun etrafına takılır ve omuzların yakınında köpeğinizin boynundaki baskıyı azaltan bir tasma halkasına sahiptir.

Tonlarca koşum stili vardır – en iyi seçim köpeğinizin büyüklüğüne ve kişiliğine bağlı olacaktır.

Standart koşum takımı

En yaygın emniyet kemeri türü, tasma kuvvetini bir köpeğin göğsüne ve sırtına dağıtır, bu da küçük köpekler için iyi sonuç verir. Bununla birlikte, büyük, dolambaçlı bir köpek için en iyi seçenek değildir çünkü tasmaya karşı sertçe çekmelerine izin verir.

Çekmeyen koşum takımı

Bu kayış, bir köpek çektiğinde hafifçe gerilir – ancak kuvvet, köpeğin boynu yerine ön “koltuk altlarında” hissedilir. Herhangi bir sürtünme veya tahriş belirtisine uymaya ve dikkat etmeye özellikle dikkat edin, çünkü bu tarz bazen çukurlarda bir köpeği kıstırabilir.

Doğru boyut ve uyum

Farklı stillerin farklı uyumları vardır. Herhangi bir koşum takımı satın almadan önce köpeğinizin göğüs kafesinin çevresini ölçün ve uygun bedeni seçtiğinizden emin olmak için ambalajı kontrol edin. Ölçüyü doğru almak önemlidir. Çok sıkı olan koşumlar ağrılı olabilir, ancak köpekler çok gevşek bir koşum takımından kıpırdayabilir.

Koşum takımını birkaç kez denemeden ambalajı atmayın. Bir koşum takımı takmak zor olabilir ve talimatlar kullanışlı olacaktır, böylece yanlışlıkla geriye veya baş aşağı kaydırmazsınız.

Ne zaman bir emniyet kemeri kullanmamalıyım?

Koşum takımları tasmalara göre daha az kısıtlayıcı ve daha rahat olduğundan, koşum takımları takan köpeklerin tasmalarını çekme olasılığı daha yüksektir. Evcil hayvanınız yürüyüşler sırasında sürekli olarak kolunuzu çekmeye çalışıyorsa, bir tasma ve tasma takmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu