Köpek Oyuncak Alışma Egitimi

Bir Tedavi Veren Oyuncakla Köpeğinizi Beladan Uzak Tutun

Tedavi dağıtan oyuncaklar köpek can sıkıntısını büyük ölçüde giderir

Köpeğinizin patileri üzerinde çok zamanı var ve evinizde pek çok ayartma var: kemirilecek yastıklar, parçalanacak kilimler, oturma odasına dağılacak çöpler – bahsetmiyorum bile, yemek için ev ödevi. Arkadaşınız siz yokken her türlü maskaralığa bulaşıyorsa, öncelikle gün boyunca bol bol egzersiz yaptıklarından emin olun. Sonra onları bir tedavi dağıtan oyuncakla meşgul edin. Bu özel bulmacalar, bir köpeğin beynine meydan okumak için tasarlanmıştır. İçine bir ödül koyun, köpeğinize oyuncağı verin ve eğer bulmacayı nasıl çözeceklerini bulurlarsa – presto! Bir ödül alırlar.

Köpek Oyuncakla Tanışması

  1. Yeni oyuncağı yemekten önce tanıtın, bu şekilde köpeğiniz içerideki ikramı almanın bir yolunu bulmak için “aç” olacaktır. Köpeğinizin zorlu göreve odaklanabilmesi için dikkat dağıtıcı olmayan sessiz bir zaman ve yer seçin.
  2. Oyuncağı çözmesi en kolay ayarına getirin.
  3. Yavrunuzun, oyuncağın içine bir ödül veya birkaç parça kuru yiyecek koyduğunuzu görmesine izin verin.
  4. Köpeğinize bir gösteri yapın: oyuncağı yere koyun ve ödüller düşene kadar yuvarlayın veya sallayın. Köpeğinizin bu ikramları yemesine izin verin.
  5. Şimdi köpeğinizin oyuncağı denemesine izin verin. Muhtemelen ikramları oldukça hızlı bir şekilde nasıl alacaklarını anlayacaklardır. Şaşkın görünüyorlarsa, nasıl çalıştığını tekrar gösterin.
  6. Köpeğiniz kazansın! Oyunu kolay tutun ve ilk gün bol miktarda ödül verin.

Seviye Atlamak!

  1. Zeki köpeğiniz, tedavi dağıtma bulmacasını en kolay seviyede birkaç kez çözdükten sonra, yavaş yavaş zorluğu artırın.
  2. Köpeğiniz şaşkına dönerse, zorluğu bir seviye geri getirin. Tüylü arkadaşın için meydan okumayı nereye koyacağını anlayacaksın.
  3. Köpeğiniz bu oyunu seviyorsa, farklı zeka oyunları ve bulmacalar deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu