Köpek Parkı Görgü Kuralları?

Yalnızca sağlıklı köpekler

Köpek parkına gitmeden önce evcil hayvanınızın tamamen aşılanmış olduğundan emin olun. Ayrıca, yerel parkınızdaki kuralları kontrol edin: Bazıları dört aylıktan küçük yavrulara izin vermez.

Kızgınlık döneminde olan bir dişi köpeği asla almayın, yoksa kısırlaştırılmamış erkeklerin istenmeyen ilgisini çeker. Kısırlaştırılmamış erkek köpeğiniz varsa, ona göz kulak olun.

Azarlamak

Köpeğiniz ne kadar hızlı bir şifoniyer olursa olsun, herhangi bir koşum takımını, teçhizatı veya kıyafeti çıkarın, böylece hiçbir şey çitlere, dallara veya diğer köpeklere takılmayacaktır. Ancak köpeğinizin tasmasını veya kimlik etiketini asla çıkarmayın.

Davranışlarına Dikkat Edin

Veteriner Hekim Dr. Robyn Jaynes, “Evcil hayvanınızın diğer köpeklerle oynamasına izin verin, ancak vücut dilini izleyin ve korkulu veya saldırgan davranış belirtilerini arayın” diyor. “Bu, köpeğinize her zaman göz kulak olmak ve onların ulaşamayacağı kadar uzağa gitmesine izin vermemek anlamına gelir.”

Birden fazla köpeğiniz varsa, aynı anda yönetebildiğiniz kadarını getirin.

Köpeklerin farklı kişilikleri olduğunu unutmayın. Parktaki bazı köpekler, evcil hayvanınızın bariz güzelliğine ve çekiciliğine rağmen, sizinkiyle hiç etkileşim kurmak istemeyebilir.

Evcil hayvanınız hırlamaya, dişlerini göstermeye veya agresif davranmaya başlarsa, onları köpek parkının başka bir alanına taşımanın zamanı gelmiştir. Saldırgan davranış durmazsa veya köpeğiniz aşırı derecede korkmuş görünüyorsa, parktan kaçınmak ve evcil hayvanınızın sosyalleşmesine yardımcı olmak için önce bazı eğitim kursları denemek en iyisi olabilir.

Oyuncak Yok; Çocuk Yok

Köpeğinizin oyuncaklarını evde bırakın çünkü diğer evcil hayvanlar eşyalarını isterse köpekler kıskanabilir. Başka bir evcil hayvanın bir oyuncağı varsa ve köpeğiniz ona bakıyorsa, parkın diğer ucuna gitme zamanı gelmiş olabilir.

Küçük çocukları da evde bırakın. Köpekler muhtemelen heyecanlanır ve geçmekte olan bir pinscher veya dikkati dağılmış dachshund tarafından çarpılırsa, tot’unuz bir takla atabilir. Herhangi bir köpeğin çocuk dostu olup olmadığını bilmediğiniz için, çocukları tanıdık olmayan evcil hayvanlardan güvenli bir mesafede tutmak genellikle en iyisidir.

Kapıya Dikkat Et ve Kakasını Al

Birçok köpek parkında, yavruları güvenli bir şekilde içeride tutmak için çift giriş kapısı bulunur. Başkalarının siz girmeden geçmesine izin verin ve arkanızdaki kapıları kapattığınızdan emin olun. Ve köpeğiniz ortalığı kirletirse, hemen temizleyin. Köpeğinizin işini halletmek için bir veya iki plastik torba getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu