Köpekleriniz Kışa Hazır Olsun

Evcil Hayvanınızı Kış Boyunca Sağlıklı Tutmak.

Ateşin başında kıvrılmak, sıcak içecekler hazırlamak veya yumuşak bir süveter giymek olsun, mevsimsel konforlar bize hareketli sonbahar günleri ve soğuk kış geceleri boyunca yardımcı olur. Grip mevsimine tatil kaosuyla girin ve kışı atlatabilmemiz bir mucize. Kışın sağlıklı kalmak için nasıl ekstra adımlar atacağımızı öğrendiğimiz gibi, evcil hayvanlarımızın da rahatını ve sağlığını sağlamak için aynı özeni göstermemiz gerekiyor.

Evcil hayvanların neden kışlık kazaklara ihtiyacı olabilir?

Kazak yelekli teriyeri veya paltodaki kömür ocağını hiç merak ettiniz mi? Bir evcil hayvan ebeveyninin sevgi ifadelerinden daha fazlası olarak hizmet edebilirler. Mevsim ne olursa olsun, hayvanların açık havada zamana ihtiyacı vardır. Köpekler ve kediler kürklü olsa da, sıcakkanlıdırlar ve sıcaklık değişimlerine karşı bağışık değildirler. Bu, sıcaklık için ekstra bir katmandan yararlanabilecekleri anlamına gelir. Yaşadığınız yer özellikle soğuksa, konfor seviyelerini ölçmek için evcil hayvanınıza bakın ve onları buna göre giydirmek için zaman planlayın.

Köpeğinize Ekstra Katmanlar Nasıl Belirlenir?

Evcil hayvanınızı kış oyunu için nasıl giydireceğinizi birkaç faktör belirleyebilir. Evcil hayvanınız küçük ve kısa tüylüyse, muhtemelen soğuğa karşı hassastır. Aynı şey yaşlı evcil hayvanlar ve zayıf veya hasta olabilecek olanlar için de geçerlidir. Burnuna dokunarak evcil hayvanınızın ateşini ölçemezsiniz, ancak titreyip titremediğini görmek için vücudunu hissedebilirsiniz. Titreme kazak anlamına gelir – özellikle soğuk bir iklimde yaşıyorsanız (kısa Güney Kaliforniya “kış” mutlaka kazak havası değildir).

Daha büyük ve uzun tüylü evcil hayvanlar genellikle daha uzun süre soğuk havayı tolere edebilir ve bir araya gelebilseniz bile evcil hayvanınızın uzun kış yürüyüşleri için hazırlanmış uzun, kalın bir kürkü vardır. Sadece buz ve kar üzerinde yürümeye dikkat edin: patiler soğur ve barutun altında keskin nesneler saklanıyor olabilir. Köpekler için aralarından seçim yapabileceğiniz köpek kazakları ve montları, bir dizi stil vardır. Köpeğiniz için doğru boyutta süveter veya palto bulma konusunda yardım için Köpek Giysileri Boyutlandırma Kılavuzuna bakın.

Köpek Cildini Koruyan Çözümler

Kışın ısırığı başladığında, birçok evcil hayvanın derisi kurur. Birkaç basit adım, bu durumu önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olabilir.
İlk olarak, onları mümkün olduğunca nadiren yıkayın. Onları yıkamanız gerektiğinde , ciltlerini sağlıklı ve pH dengeli tutmaya yardımcı olmak için evcil hayvan dostu bir nemlendirici şampuan kullanmayı deneyin . Cildinde sert ve asidik olan insan şampuanları kuruluk ve kaşıntıya neden olabilir. Tüylerini ve tüylerini almak için köpeğinizi veya kedinizi fırçalayın.
Karda bir gezinti veya su birikintilerine sıçradıktan sonra, evcil hayvanınızı havlu veya saç kurutma makinesi ile kuruladığınızdan emin olun. Evcil hayvanınız tüylerindeki fazla suyu silkelese de nemli olabilir.

Köpeğinizi Beslenmeyi Unutmayın!

Ayrıca evcil hayvanınızın doğru beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. E vitamini, bakır çinko ve yağ asitleri bakımından zengin kaliteli beslenme, bir dizi başka sağlık yararının yanı sıra parlak, sağlıklı tüyleri de teşvik edebilir. Ayrıca kışın evcil hayvanınıza ılık içme suyu verebilirsiniz. Ayrıca donmadıklarından emin olmak için dışarıdaki su kaselerini kontrol edin. Evcil hayvanınızın benzersiz ihtiyaçlarını nasıl destekleyebileceğinizi görmek için evcil hayvanınızın mamasına nasıl vitamin ve yağ asitleri ekleyeceğiniz konusunda veterinerinize danışın.
Artık evcil hayvanınızı sağlıklı tutma yolunda olduğunuza göre, evcil hayvanınızı dekorasyonlar, bitkiler, yiyecekler ve daha fazlası gibi tatil tehlikelerinden korumanın yollarını öğrenin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu