Lepistesler Yumurtlarmı?

Lepistesler yumurta bırakır mı? Lepistes beslemede yeniyseniz, bu muhtemelen kendinize soracağınız bir sorudur. Ya da belki lepistesinizden yumurtaya benzeyen bir şey geldiğini fark ettiniz ve şimdi neler olduğundan emin değilsiniz.

Bu yazıda lepisteslerin yumurtlaması hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz! Bu yüzden öğrenmek için okumaya devam edin.

Lepistesler Yumurtlar mı?

Lepistesler yumurta bırakmaz. Canlı doğuran balıklardır, yani yumurtalar yavrular yeterince büyüyene kadar vücutlarında kalırlar. Yeterince büyüdüğünde dişi yavrularını doğurur.

Ancak yumurta bırakmamaları yumurtaların olmadığı anlamına gelmez. Lepistes yavruları aslında doğum sırasında yumurtadan çıkmadan önce rahim içindeki yumurtalarda büyür.

Aslında, birazdan öğreneceğiniz üzere, lepisteslerin bazen “yumurtlar” olmasının nedeni budur.

“Lepistes Yumurtalarım”

Bazen insanlar lepisteslerinin yumurtlar gibi göründüğünü fark edebilirler. Lepistesinizin yumurta bırakabileceği zamanlar vardır, ancak bu yumurtalar yumurtadan çıkmaz.

İşte lepistesinizin yumurtlamasının en yaygın nedenlerinden bazıları.

Onlar Asla Düzgün Oluşmayan Yavrular

Bazen lepistesiniz düzgün oluşmamış ve hala yumurtalarında olan yavrular doğurur. Bu, kadınlarda düşükle çok benzer.

Ne yazık ki, bu olduğunda, yavruların hiçbir zaman hayatta kalabilecek kadar güçlü olamama ihtimali vardır. Bunun olduğunu fark ederseniz, bazen yumurtalar yeterince büyükse, içlerinde hareket görebilirsiniz.

Onlar Hiç Oluşmamış Yumurtalar

Bazen bunlar hiç oluşmamış yumurtalar da olabilir. Bazen lepistesler stresli olduğunda bu olabilir, ancak bunun olasılığını azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Her şeyden önce, su koşullarının lepistesleriniz için mükemmel olduğundan emin olun. Bu, iyi pH, sıcaklık ve düşük amonyak seviyeleri anlamına gelir. ( İdeal lepistes pH seviyeleri hakkında daha fazla bilgi edinin .)

İkinci olarak, tankınızın onlar için yeterince büyük olduğundan ve tankta onlarla birlikte agresif tank arkadaşları olmadığından emin olun. Hiçbir şey lepisteslerinizi sürekli taciz edilmekten veya hareket edecek bir yerinizin olmamasından daha fazla strese sokamaz.

Döllenmediler

Bazen, lepistesiniz yavrularını serbest bıraktığında veya daha önce, henüz döllenmemiş yumurtaların düştüğünü fark edebilirsiniz. Bu olursa, onları tanktan çıkarmalı ve atmalısınız.

Kıvrılmış

Bazı insanlar ayrıca bazen yavruların hala kıvrılmış haldeyken yatırılacağını ve sonra normal yavrular gibi kıvrılıp yüzeceklerini bildiriyor.

Bunu şahsen görmemiş olsam da, lepisteslerinizde durum böyle olabilir!

(Bunun olma olasılığını azaltmak istiyorsanız , lepisteslerinizi seçici olarak yetiştirmeyi öğrenmek isteyebilirsiniz .)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu