Muhabbet Kuşları İçin Güvensiz Oyuncaklar

Saygın bir tedarikçi bilerek kuşunuz için tehlikeli bir şey satmayacaktır. Ancak, özellikle kendi oyuncaklarınızı yapıyorsanız, potansiyel tehlikelerin ne olduğunu bilmek faydalıdır. Bunlar Kendin Yap Yapılmaması Gerekenler:

 • Dokunmuş, yırtılabilecek herhangi bir kumaş veya plastikten kaçının. Muhabbet kuşunun vücut parçaları bu malzemelere takılabilir. Buna makrome ürünleri de dahildir.
 • Anahtarlık tutturucu kullanmayın. Muhabbet kuşları ustadır ve bunların nasıl açılacağını öğrenecek, keskin alanları açığa çıkaracak ve potansiyel bir boğulma tehlikesi yaratacaktır.
 • Şişlere dikkat edin. Oyuncakları ve yiyecekleri birbirine bağlamanın kullanışlı bir yoludur, ancak paslanmaya karşı dayanıklı olmalıdırlar ve sivri ucun muhabbet kuşlarının çiğneyemeyeceği veya yerinden çıkaramayacağı bir şeye gömüldüğünden emin olmalısınız.
 • İp oyuncaklarının muhabbet kuşu dostu olması gerekir. Halat sıkıca sarılmalı ve bağlanmalıdır ve kenevir, pamuk, rafya veya sisal (agav) gibi doğal bir elyaftan yapılmalıdır. Naylon gibi insan yapımı herhangi bir şey muhabbet kuşunun gagasının kesmesi için çok serttir ve tehlikeli ilmekler ve ilmekler halinde gevşeyecektir. Muhabbet kuşları doğal lifleri kemirecek ve yıpratacak ve kısa tutamlar halinde çıkarlarsa, sorun değil. Ama yine de, uzun şeritler halinde çıkarlarsa, potansiyel bir ilmik veya ayak tuzağına sahip olursunuz. Birçok kuş bakıcısı, her gün durumunu kontrol ettiğiniz ve uzun, gevşek lifleri çıkardığınız sürece ipin iyi olduğunu iddia eder. Diğerleri ipten tamamen kaçınmayı önerir. Bir evcil hayvanın güvenliğinin tehlikede olduğu durumlarda dikkatli olmak her zaman en iyisidir ve ip, papağan ailesinin daha sağlam üyeleri için harika olsa da, muhabbet kuşları için bir tehlike olabilir.
 • Açık bağlantıları olan zincirler. Zincir baklaları her zaman kaynaklanmalıdır. Açık bağlantılar, keskin uçları bükebilir ve ortaya çıkarabilir.
 • Naylon dikişli her şey. Muhabbet kuşları dikişleri en iyi terzilerin keskin bakışlarıyla çözecekler. Kuş daha sonra gevşek iplere dolanabilir.
 • Çocuk oyuncakları. Bunların çoğu iyi olacak, ancak kafese herhangi bir şey sokmadan önce bir güvenlik kontrolü yapın. Paslı, keskin, boyalı, vernikli, içinden seçilemeyecek, kuşu alarma geçirebilecek (yani ses çıkaran, sıvı içeren veya delinebilecek herhangi bir oyuncak) veya herhangi bir parçasını sıkıştırabilecek iplik içeren hiçbir şey olmadığından emin olun. kuş anatomisi.
 • Deri. Tüm deri bağların ve iplerin bitkisel bazlı tabaklama işleminden geçtiğinden emin olun. Birçok deri muhabbet kuşları için öldürücü kimyasallar kullanılarak tabaklanır. Renkli veya lekeli derilerden de kaçının. İp, zincir, deri şeritler veya benzeri askılar. Bir muhabbet kuşu, tek uzunlukta ağırlıksız ip veya deri üzerine tırmanıyorsa, dolanabilir. Evcil hayvan dükkanlarında kısa zincirli pek çok muhabbet kuşu oyuncağı satılmaktadır ve bunlarla ilgili bir sorunla karşılaşırsanız gerçekten çok şanssız olursunuz; ama dikkatli olmak her zaman en iyisidir.
 • Metal parçalar. Kurşun ve paslanmış demir muhabbet kuşları için zehirlidir. Metal kuş oyuncakları paslanmayı önlemek için genellikle çinko ile galvanizlenir ve ürün elektro-galvanizli olduğu sürece bu sorun olmaz. Bu durumda parlak bir yüzeye sahip olacaktır. Herhangi bir donuk galvanizli metal çinkoya sıcak daldırılmıştır ve bu kaplama dökülebilir ve kuşlarınızı zehirleyebilir. Paslanmaz çelik sorunsuz, ancak daha pahalı bir alternatiftir. Karşılaşmanız muhtemel olan tek ipucu çanlar ve çanlar. Zil veya klape kolayca bükülüyorsa, muhtemelen kurşundan yapılmıştır.
 • Hareketli parçaları olan oyuncaklar. Bunların muhabbet kuşunuzu tuzağa düşüremeyeceğinden her zaman emin olmalısınız. Hiçbir parçanın herhangi bir şekilde kilitlenmediğinden veya sıkışmadığından emin olmak için önce oyuncakla oynayın.
 • Yaylı bağlantı elemanları. Asla kuşun parmağını, gagasını veya dilini tutabilecek herhangi bir tutturucu kullanmayın. Bu tehlike listesi, yaylı tutturucuları, yaylı kancaları (bir köpeğin ucunu takmak için kullandığınız tür) ve anahtarlık tipi tutturucuları içerir.
 • Çemberler. Muhabbet kuşunun başını, ayağını, ayak parmağını, gagasını veya dilini tutabilecek bir çember kullanmayın. Daha büyük kesinlikle daha iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu