Muhabbet Kuşu İkramları

Pişmiş et, makarna gibi ürünler ikram sayılır; bununla birlikte, burada ‘muamele’ kelimesini bir evcil hayvan dükkanında sıkça göreceğiniz türden bir eşya olarak alıyoruz – tohum çanları ve tohum çubukları. Aşağıdaki tohum çanı tarifi size bu türdeki tüm işlenmiş gıdalar için temel yöntemi verir.

Muhabbet Kuşu Çanları

Evcil hayvan dükkanları genellikle hazır tohum çanları satar ve malzemelerin uygun olup olmadığını kontrol ettiğiniz sürece, bunlar iyidir. Yine de onları yapmak çok eğlenceli. Aşağıdaki basit tarif, çubuklara da kaplanabilir veya yağlı kağıda konabilir ve çubuklara veya tüplere sarılabilir. Bu kılavuzun Muhabbet kuşu tohumu bölümünde verilen tavsiyeleri göz önünde bulundurarak tohum karışımını değiştirin:

  • 150 gr kuş tohumu karışımı
  • 2 yumurta akı
  • kolza yağı
  • Yağ geçirmez kağıt
  • Küçük pişmiş toprak kaplar
  • 20 cm uzunluğunda tel

Yumurta aklarını köpürene kadar çırpın. Beyazları tohumla karıştırın. Kağıdı biraz yağla yağlayın ve kapların içlerini hizalayın. Tencereleri tohum karışımıyla doldurun ve telin her iki ucunu da tencerenin tabanındaki drenaj deliğinden çekerek karışımın içine bir tel halkası oturacak şekilde yerleştirin. Tencereleri serin bir fırında (80-90°C (175-200°F) 90 dakika veya karışım sertleşene kadar pişirin (ilk saatten sonra kontrol edin). Daha sıcak olursa karışım fazla pişecektir. Soğuduktan sonra yavaşça çıkarın. tohum çanlarını saksılardan çıkarın ve kağıdı soyun. Tellerin uçlarını çubukların içinden ve çevresinden geçirerek kafesin çatısından asın. Muhabbet kuşlarının keskin uçlara erişemeyeceğinden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu