Muhabbet Kuşu Kafesi Tasarımı

Muhabbet kuşunuzu seçmeden önce veya yetiştiricinin kuşlarının sütten kesilmesini beklerken kuş kafesini kurun. Kötü tasarıma veya sıkışık alanlara dikkat edin!

Muhabbet Kuşu Kafesi Seçmek

Kuşu eve getirmeden önce muhabbet kuşu kafesi kurulmalıdır. Kalıcı bir yer kurmak için zaman ve para bulurken geçici bir kafesle yetinmeyin: hemen iyi bir tane alamıyorsanız (ve bu, şimdiye kadar satın alacağınız en pahalı ürünse). kuş), yapabilene kadar beklemeniz gerekecek. Bu, evcil hayvanınızın kalıcı evi olacak ve onu mümkün olduğunca mükemmel hale getirmeniz gerekiyor.

Muhabbet Kuşu Kafesi Tasarımı

Mevcut birçok kafes türü vardır, ancak hepsi hem kuşun hem de sahibinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmamıştır. Muhabbet kuşları için yeterli alanı eliniz için kolay erişimle birleştirmeniz gerekir, çünkü her gün yiyecek ve su yenileyecek ve içindekileri düzenli olarak temizleyeceksiniz. Muhabbet kuşları uçmak için alana ihtiyaç duyar ve ayrıca tünek gerektirir. Daha küçük bir kafes, kuş odasına kanatlarını düzgün bir şekilde kullanma imkanı vermeyebilir ve ucuz, kötü tasarlanmış kafeslerde, yiyecek ve su kaplarını içeri ve dışarı almak genellikle zor olabilir.

Muhabbet Kuşu Kafesi Boyutu

Tek kuş barınacak bir kafesin minimum boyutları 50x50x50cm (18,5 inç)’dir. Muhabbet kuşlarının yatay uçuş için alana ihtiyacı olduğundan daha büyük daha iyidir. Kuşun kafasını dışarı çıkarmasını ve muhtemelen kendini boğmasını önlemek için çubuklar birbirine yakın (1 cm’den fazla değil) yerleştirilmelidir, ancak kavrama ve tırmanma için mükemmeldir.

Muhabbet Kuşu Kafesi Gereksinimleri

Kafeste keskin bir şey olmamalıdır, bu nedenle herhangi bir kaçık tel veya çubuk ucunun dışarı çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Bu, aynı şekilde dış kısım için de geçerlidir, çünkü bir zamanlar parmak eğitimi almış ve kafesten çıkabilen muhabbet kuşunuz da bu bölgeyi keşfedecektir. Tanıttığınız herhangi bir levrek veya oyuncak keskin kenarlar veya sivri uçlar içermemeli ve içine bir başın veya ayağın girebileceği ancak kolayca geri çekilemeyeceği boşluklara sahip olmamalıdır. Kafesin ve içindekilerin zehirli boya veya vernikle kaplanmadığından emin olmak da önemlidir. Pas belirtileri gösteren her şey de reddedilmelidir.

Muhabbet Kuşu Kafesi Kurulumu

Muhabbet kuşunun kafesinde birkaç şeye ihtiyacı olacaktır: tünemişler, besleme ve içme kapları, çiğnemek için bir şeyler, bir salıncak, bazı oyuncaklar, bir kuş banyosu ve kafesin tabanını kaplayacak bir şey. Aşağıdaki bu muhabbet kuşu modunun eksilerinin her biri hakkında daha fazla bilgi var.

Kafesin sadece bir kolaylık olmadığını, ailenin bir üyesi olarak eve getirdiğiniz bir kuş için tam donanımlı bir konut olduğunu asla unutmayın. Muhabbet kuşunuza en iyisini verin!

Muhabbet Kuşu Kafes Standları

Muhabbet kuşu kafesleri herhangi bir güvenli mobilyaya yerleştirilebilir veya amaca yönelik bir stand satın alabilirsiniz. Bunlar yükseltilmiş platformlar veya kafesi asmak için bir kanca içeren stantlar olabilir. Pratik olmalısınız – kafes güvenli olmalıdır, bu nedenle standı asla devrilebileceği bir yere yerleştirmeyin (burada çocuklar, köpekler ve elektrikli süpürgelerin hepsi suçludur). Ayrıca bulunduğu ortama rahat bir şekilde oturması gerekir, bu nedenle mobilyanızın geri kalanı antika ahşap ise parlak beyaz uPVC seçeneğini tercih etmeyin.

muhabbet kuşu kafesi kapağı

Muhabbet kuşunuzun kafesini gece örtüp örtmemeniz, nerede yaşadığınıza ve kuşun neye alıştığına bağlıdır. Eviniz veya daireniz, tüm gece boyunca ışıkların açılıp kapandığı veya perdelerdeki boşluklardan farlar parlayan arabaların geçtiği yoğun bir bölgedeyse, bir örtü kuşun sakinleşmesine ve ihtiyaç duyduğu düzenli uykuyu almasına yardımcı olacaktır – 10 ila 12 arasında bir gece saat. Kapak ayrıca, insan bakış açısından gün doğumunun mutlaka yataktan çıkma zamanı anlamına gelmediği yaz aylarında şafak vakti muhabbet kuşunuzun neşeyle şarkı söylemesini önleyecektir! Kapağı her sabah düzenli bir saatte çıkarmanız gerekecek.

Yukarıda belirtilen hususlar eviniz için geçerli değilse, örtü şart değildir. Birçok yönden, kuşu her gece rahat bir örtüye alıştırmamak iyi bir fikirdir, çünkü her sabah düzenli bir saatte çıkarmanız gerekecek, bu da ara sıra hafta sonu yatışlarını tehlikeye atabilir. Ayrıca, bir gecede uzaktaysanız, kuşu örtemeyecek ve ortaya çıkaramayacaksınız (evden uzakta geçireceğiniz tek bir gün muhabbet kuşlarının baş edebileceği bir şeydir).

Önemli olan tutarlı olmaktır. Kuş kafesini örtüyorsanız – veya muhabbet kuşu satın almadan önce örtülmeye alışkınsa – bunu yapmaya devam edin. Kuş gece uyuyorsa (gündüz uyup uymadığına bakarak bunu kontrol edebilirsiniz: Uyuyorsa, muhtemelen gece rahatsız olmuştur) ve sizi yatağınızdan erkenden ciyaklamıyorsa. sabah, örtüyle uğraşma.

Kafesi kapatacaksanız, düz, koyu renkli bir havlu veya çarşaf kullanın. Ayrıca bazı evcil hayvan dükkanlarından kafese sarılan bir örtü de satın alabilirsiniz, ancak bunlar olmazsa olmazlardan ziyade isteğe bağlı ekstralardır.

Muhabbet Kuşu Yetiştirme Kafesi

Çok sayıda muhabbet kuşu beslerseniz, kafes yerine büyük bir kuş kafesinde olacaklardır. Bununla birlikte, muhabbet kuşları yetiştirme amaçları için bazen çiftleri yuvalama alanları olan üreme kafeslerinde izole eder. Bunlar genellikle her çift için ayrı bölmeleri olan çok katlı işlerdir. Aşağıda bu kılavuzun Muhabbet Kuşu Yetiştirme bölümünde bu kafesler ve bunların nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır.

Muhabbet Kuşu Kafesi Aksesuarları

Muhabbet kuşları kafeslerinde biraz çeşitlilikten hoşlanırlar ve oyuncaklarını düzenli olarak değiştirirseniz bu onları uyanık tutar ve eğlendirir. Ancak, tünekler, salıncaklar, mineral bloklar ve besleme ve içme aparatları dahil olmak üzere sabit özellikleri olması gereken bazı öğeler vardır. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bölümlere bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu