Muhabbet Kuşu Oyuncaklarını Kendin Yap

Muhabbet kuşunuz için ona saatlerce eğlence ve heyecan getirecek oyuncaklar yapmak tatmin edici derecede kolaydır. Kendin-yap oyuncaklarda her zaman yukarıda bahsedilen güvenlik kontrol listesini uygulamanız gerekir (“Çok mu büyük, çok keskin mi, potansiyel bir tuzak mı yoksa zehirli mi?”); ama hepsini bir kez işaretledikten sonra, basit bir çiğnemeden saldırı kursuna kadar her şeyi yapabilirsiniz. Aşağıdaki listedeki oyuncaklardan bazılarını yapmaya çalışın. Bunların hepsinin versiyonlarını muhtemelen çevrimiçi bir evcil hayvan dükkanında bulabilirsiniz, ancak bunların yapımı çok kolay olduğu için birkaç kilo tasarruf edebilir ve pazarlıkta biraz eğlenebilirsiniz.

Oyuncaklarınızda ahşap kullanıyorsanız, önce ılık sabunlu suda yıkayın, durulayın ve iyice kurulayın. Islak ahşap, bakteriler için bir üreme alanıdır ve bu, kuş kafenize sokmak istemediğiniz bir şeydir.

Muhabbet Kuşu Oyuncakları Yapılır

  • Dal topları – biraz dal ve/veya kuru otları birlikte bükün. Muhabbet kuşunuz tüm iyi işinizi geri almak için saatler harcayacak… ama bütün fikir bu. Piñata etkisi için içine biraz darı spreyi saklayın.
  • Balsa ahşap asma kuleleri – disklere veya balsa parçalarına delikler açın ve tırmanma/sallanan bir kule oluşturmak için paslanmaya karşı dayanıklı bir şiş veya uzun cıvata geçirin. Bir şiş kullanıyorsanız, keskin ucun sert bir tahtaya vidalandığından emin olun. Kafesin tepesinden asın.
  • Dübel merdiveni – kalın bir tahta parçası alın ve ahşap dübellerin çapına uygun olarak farklı yükseklik ve açılarda delikler açın. Dübelleri daha büyük tahta parçasının içinden geçirin ve diğer ucunu kafesin tabanına dayayarak, yaratımınızı plastik bir fermuar veya göz kancasıyla kafesin kenarına sabitleyin. İçgüdüleriniz daha düzenliyse, dübel kullanarak da standart bir merdiven yapabilirsiniz.
  • Hareketli merdiven – kavila çubuklarının ve küçük tahta blokların ortasından delikler açın ve sonunda büyük bir düğüm olan ip veya deri kullanarak bunları alternatif katmanlar halinde geçirin. Döner merdiven oluşturma işleminizi kafesin tepesinden askıya alın.
  • Zil zinciri – eski kuş oyuncaklarından uygun zilleri geri dönüştürün veya paslanmayan küçük metal ziller satın alın. Onları asılı bir zincir veya trapez üzerine asın. Kuşunuzun gagasını veya ayağını yakalama potansiyeli olan herhangi bir zil veya zincir kullanmayın.
  • Tatlı mısır salıncak – şeker mısır çekirdekleri ile serpiştirilmiş bazı büyük tahta boncukları bir ip üzerine diziniz .
  • Asılı halka levrek – geniş bir ahşap veya plastik halkadaki bir delikten kalın, düğümlü bir ip geçirin. Başka bir iplik geçirin, taban tabana zıt. Her delik komşusundan 90 derece olacak şekilde iki taneye daha ihtiyacınız var. Dört ucunu toksik olmayan bir tahta çubuğa sabitleyin ve çubuğun ortasına çok kısa bir muhabbet kuşu dostu zincir bağlayın. Levrek kafesin tepesinden asın.
  • Kağıt bukleler – 1 cm genişliğinde, 10 cm uzunluğunda birkaç kağıt şeridi kesin. Bir lolipop çubuğuna sabitlemek için un ve su ‘yapıştırıcı’ veya yumurta akı kullanın. Tutkal tamamen kuruduğunda, bukleleri parmağınız ve başparmağınız arasında geçirerek, her bir kıvrımı farklı uzunlukta yaparak bukleler oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu