Tavşan Nasıl Beslenir?

Küçük Evcil Hayvanınızı Beslemek

Tavşanlar, hamsterler ve daha fazlası için besin değeri yüksek yiyecekler.

Saman

Saman, kobay, çinçilla ve tavşanların diyetinin yaklaşık %75’ini oluşturmalıdır. Samandaki lif, bu yaratıkların sağlıklı bir kiloyu korumasına yardımcı olur ve dişleri için iyidir.

Timothy, meyve bahçesi samanı ve yulaf otu da dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz birkaç çeşit saman vardır. Evcil hayvanınız için en iyi saman, tam olarak ne tür bir hayvana sahip olduğunuza bağlı olabilir, bu nedenle seçim yapmak için veterinerinizden veya bir PetSmart çalışanından yardım isteyin.

Taze meyve ve sebzeler

Tavşanlar, çinçillalar ve kobaylar da dahil olmak üzere birçok küçük evcil hayvan güzel bir salatanın tadını çıkarır. Sebzeler, bu kemirgenlerin diyetlerinin yaklaşık% 20’sini oluşturmalıdır. Her iki günde bir, kara lahana, tasma, hardal, karahindiba ve hindiba gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerden oluşan küçük bir porsiyon; veya kabak, brokoli, kabak veya rendelenmiş havuç.

Haftada bir kez biraz papaya, muz veya kavun, diyetlerinin son %5’ini tamamlayabilir.

Servis yaptıktan dört saat sonra hala orada olan meyve veya sebzeleri çıkararak küçük evcil hayvanınızın çok büyük küçük bir evcil hayvana dönüşmesini önleyin.

Peletler

Ticari pelet yemi, sıçanlar, fareler, hamsterler ve gerbiller dahil olmak üzere en küçük evcil hayvan kemirgenleri için tercih edilen yemdir. (Tavşanlar, çinçiller ve kobaylar da samanları ve yedikleri ürünleri dengelemek için ara sıra pelet servis etmeyi severler.) Kalorileri düzenleyen ve dengeli beslenme sağlayan kuvvetlendirilmiş peletleri arayın.

İkramlar

Kemirgenler kemirmeyi sever. Tedavi çubukları veya çiğnemeler dişlerini sağlıklı tutmaya yardımcı olacaktır. Bir “mineral tekerlek”, hayati besinleri almalarını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu