Tavşan Nasıl Sevilir?

Halkın çoğu tavşanları sevimli yaratıklar olarak düşünürken, gerçek tam tersidir. Çoğu tavşan, insanlar tarafından kucaklanmaktan ve kucaklanmaktan korkar. Kurtulmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. Bununla birlikte, tavşanınızla bağ kurmak ve korkularını anlamak için zaman ayırırsanız, tavşanı korkutmadan kucaklaşabilirsiniz.

Yerde onları severek tavşanlarla kucaklaşın. Tavşanınız size güvendiğinde, yanlarına uzanmayı, onlara sarılmayı veya tavşanı kucağınıza atlaması için eğitmeyi deneyin. Her şeyden önce, tavşanı tutarak kucaklamaktan kaçınmalısınız çünkü bu endişe yaratacaktır.

Bazen bir tavşanın güvenini kazanmak biraz zaman alabilir. Tavşana karşı sabırlı olmak ve kendi zamanlarında sana güvenmelerine izin vermek önemlidir. Sonunda, tavşanınızın ilk hareketi yapmasına izin vererek çok daha mutlu bir tavşana ve daha yakın bir bağa sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Beklentileri belirleme: Tavşanınızla nasıl kucaklaşırsınız?

Bir tavşanı kucaklamanın ne anlama geldiği konusunda herkes aynı fikirde değildir. Bu terimi kullandığımda tam olarak ne demek istediğimi açıklamaya zaman ayıracağım, böylece tavşanınız doldurulmuş bir hayvan gibi davranılmayı sevmediğinde hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Çoğu tavşan kollarınızda kucaklanmaktan ve kucaklanmaktan hoşlanmayacak, ancak daha nazik sarılmanın tadını çıkaracaklar.

Benim için sarılma, tavşanın senden uzaklaşmadan yanında oturup yanına uzanabilmektir. İdeal olarak, tavşanı evcilleştirdiğiniz ve onlar da sizi yalar. Pek çok tavşan da onları yerde kucakladığınızda sizinle kucaklaşmaktan mutlu olacak veya kucağınıza atlayıp bir süre orada kalacaktır.

Bununla birlikte, tavşanların insanlara güvenmesi çok zaman alabilir. Siz onlarla arkadaş olmak için zaman ayırıncaya ve bir arkadaş olduğunuzu kanıtlayana kadar sizinle kucaklaşmayacaklar. Onlara yaklaştığınızda onları almaya çalışacağınıza inanmak için şartlandırılmış tavşanlar size güvenme ve kucaklaşma olasılıkları daha düşük olacaktır. Tavşanınızı hareketsiz kalmaya ve sizinle kucaklaşmaya ikna etmek için mücadele ediyorsanız, tavşanınızla farklı bağlanma yollarını deneyin.

Tavşanı yerde sevmek

Tavşanınla kucaklaşmanın ilk yolu, onların yanında yerde oturmak ve onları sevmektir. Tavşanınıza birkaç dakika harika bir masaj yapın ve sonra elinizi başlarının yanına koyun. Buradan birçok tavşan ya daha fazla sevişmek için elini dürtecek ya da minnettarlığını göstermek ve seni tımar etmek için seni yalayacak.

Tavşanın yanına uzanmak

Tavşanınız yanınızda otururken ve onları severken rahatsa, tavşanın yanına da uzanmayı deneyebilirsiniz. Yerde yatarken sizinle etkileşime girmeye alışkın değillerse bazı tavşanlar ilk başta biraz korkarlar, ancak birçok tavşan kirpik bile yapmaz.

Tavşanınızın yanına uzanıp masaj yaptırabilir veya kolunuzu tavşanın etrafına dolayabilirsiniz. Sık sık tavşanımı okşayacağım ve sonra başımı yanına koyacağım. Bu noktada, genellikle alnımı temizleyecek ve daha fazla sevişmek için başını öne eğecek.

Farklı tavşanlar farklı şekillerde tepki verirler, bu yüzden tavşanın ayağa kalkıp gitmelerine neden olmadan yanlarında nasıl kucaklaşacaklarını bulmak için tavşanınızla oynayın.

Siz onları severken birçok tavşan kucağınızda oturmaktan keyif alacaktır.

Tavşanın kucağında otururken

Bazı tavşanlar kucak tavşanıdır. Siz onları okurken kucağınızda oturup uyumayı çok sevecekler. Yerde oturuyorsanız çoğu zaman tavşanlar kucağınızda kalmayacaktır. Bununla birlikte, bir kanepede veya rahat bir sandalyede oturuyorsanız, çoğu kendi başına kucağınıza tırmanacaktır. 

Ayrıca tavşanınızı kucağınıza nasıl tırmanacağını da eğitebilirsiniz. Bu, gönüllü olduğum barınakta tavşanlara öğrettiğim püf noktalarından biri. Aslında beklediğiniz kadar zor değil. Çoğu tavşan birkaç gün içinde kucağınıza atlamayı öğrenebilir. Tavşana da öğretmekle ilgileniyorsanız, bu makalede tekniğimi yazdım .

Tavşanınız kanepede yanınızda oturuyor

Bazı tavşanlar uzun süre kucağınızda kalmaktan çekinmezler, ancak koltukta yanınıza uzanmaktan mutlu olacaklardır. Sizi yastık olarak kullanmak için başlarını size yaslayabilirler. Bu durumlarda, tavşana yerde yaptığınız gibi davranabilirsiniz. Onları kucaklamak ve tavşanınızın rahat hissetmesine yardımcı olmak için onları evcilleştirin. Öyleyse bak bakalım senin tımar etmek için tavşanı yalayacak mı

Sarılmadan önce tavşanınızın güvenini kazanın

Tavşanınızla uzun kucaklaşma seansları yapmadan önce, tavşanınızın güvenini kazanmanız gerekir. Av hayvanları olarak tavşanlar, başlangıçta genellikle oldukça ürkek olacaktır. Özellikle tavşan geçmişte kötü deneyimler yaşamışsa, insanlara açılmaları biraz zaman alabilir. Ancak çok sabırla (ve biraz rüşvetle), tavşanınızla arkadaş olabilir ve birlikte kucaklaşabilirsiniz.

Tavşanınız size yaklaşırsa, en sevdikleri ikramdan bir parça vererek onları ödüllendirin.

Adım 1: Tavşana size geldiklerinde bir ödül verin

Çoğu tavşan, yüksek oranda tedavi motive edilir. Güvenlerini kazanmak için tek yapmanız gereken onlara nefis bir şey vermek. Tavşanın yanında yere otur. Tavşanınız size yaklaştığında, onlara barış teklifi olarak bir ikram sunun. Küçük parçalar halinde muz veya havuç bunun için işe yarayabilir.

Buradaki amaç, tavşanınıza sizi olumlu bir deneyimle ilişkilendirmeyi öğretmektir. Tavşan size geldiklerinde korkutucu hiçbir şeyin olmayacağını anlamaya başlayacak. Tavşana sana güvenmeyi öğretiyorsun.

Adım 2: Onlara bir ödül verirken tavşanınızı sevin

Bir süre sonra tavşanın hiç tereddüt etmeden hemen size yaklaşmaya başlayacaktır. Şimdi tavşanınızı sevmeye başlayabilirsiniz. Bir yandan tavşana bir ödül verirken, diğer elinizi de alnına birkaç yazı vermek için kullanın.

Pek çok tavşan, onları sevmek için onlara doğru uzanmaya çalıştığınız ilk birkaç seferde kaçar. Bunun nedeni, onları kaldırmaya çalışacağına inanarak insan elinden korkmayı öğrenmiş olmalarıdır. Sadece sabırlı olun ve bir dahaki sefere tavşanınız size geldiğinde tekrar deneyin. 

Tavşanınız onları severken daha rahat hale geldikçe, onları kulaklarının arkasından okşayabilir ve sırtlarından aşağı vuruşlar yapabilirsiniz. Yerleşmeye ve yerde erimeye başlarsa, tavşanınızın bundan zevk aldığını göreceksiniz. Ayrıca bıyıkları biraz titrediğini de görebilirsin. Bunun nedeni, tavşanınızın dişlerini birlikte gıcırdatmasıdır. Tavşanlar, bir kedinin mırıltısına benzer şekilde hoşnutluk ifade eder.

3. Adım: Tavşanın yanına gidin ve bir muamele yapın

Bu noktaya kadar, tavşanın size yaklaşmasını bekliyordunuz. Şimdi, inisiyatif almanın ve nasıl tepki verdiklerini görmek için tavşana yaklaşmanın zamanı geldi. Tavşanlar, birinin onlara yaklaşmasından biraz rahatsız olabileceğinden, ilk başta yanınızda birkaç ödül getirmek isteyeceksiniz. 

İlk başta kaçarlarsa, oturun ve gelip almaları için bir muamele yapın. Bu, tavşanın, onları almayacağınızı anlamasına yardımcı olacaktır; sadece birlikte takılmak istedin.

Tavşana yaklaşacaksın ve hemen onlara ikramları vereceksin, böylece senin bir arkadaş olduğunu anlasınlar. Sonra oturun ve onları sevmeye başlayın. Sonunda, tavşanınız onlara yaklaştığınızda herhangi bir zarar vermek istemediğinizi anlayacaktır. Hatta dört gözle bekleyecekler.

Tavşanlar etrafınızda rahat olduğunda, yanlarına uzanmayı ve yerde tavşanınızı kucaklamayı deneyin.

Adım 4: Tavşanın yanına gidin ve kucaklaşmak için yanına uzanın

Tavşanın yaklaşırken rahat hissettiğinde, onlarla kucaklaşmayı denemenin zamanı geldi. Sevişme tavşanlar için yeterli bir ödül olduğu için bu noktada artık ikramlara ihtiyacınız yok. Size bir kez güvendiklerinde, tavşanlar sevilmeye bayılır.

İlk önce, tavşanınızın yanına oturun ve onları okşayın. Ancak bir süre sonra yanlarına uzanıp yerde tavşanınızla kucaklaşmayı deneyebilirsiniz. Tavşanınız ilk başta rahatsız olabilir, bu nedenle her zaman tavşanınızın vücut diline dikkat etmek ve sınırlarına saygı duymak istersiniz. Zaman geçtikçe ve size daha çok güvendikçe, tavşanınızın her yerde sizinle daha rahat kucaklaştığını göreceksiniz. Hatta bazen tavşanınız size yaklaşacak ve kucaklaşma zamanı isteyecektir.

Bir tavşana nasıl sarılmayacaksınız?

Her zaman onları rahat ettirecek şekilde bir tavşana sarılmak istersiniz. Bu, onları kapana kısılmış ve korkmuş hissetmekten kaçınmak ve asla doldurulmuş bir hayvan gibi sıkmamak anlamına gelir. Bu aynı zamanda evdeki tüm çocuklar için de geçerlidir. Tavşanınızın sınırlarına nasıl saygı duyacaklarını bildiklerinden emin olun ve her zaman küçük çocuklarla tavşan etkileşimlerini denetleyin.

  1. Tavşanı tutma. Bahsettiğim gibi, tavşanlar genellikle kucaklanmaktan hoşlanmazlar. Yer seviyesinde tavşanınızla kucaklaşmak veya tavşanın dört ayağının yerde olduğu bir kanepeye sarılmak en iyisidir.
  2. Tavşanı kapana kısılmış hissettirme. Tavşanı kucaklarken, onu tamamen kollarınızla sarmamaya çalışın. Bu tavşanları rahatsız edebilir ve kaçmalarına izin vermeyeceğinizden korkabilir. Onlara her zaman kucaklamadan kolay bir çıkış yolu verin.
  3. Tavşanınızın istediklerinden daha uzun süre kalmasına izin vermeyin. Tavşanın işi bittiğinde kalkacak ve gidecekler. Bazen bu yarım saat sonra olur bazen de sadece 5 dakika olur. Sarılma seansı ne kadar uzun olursa olsun, her zaman tavşanınızın gitmesine izin vermek istersiniz. Tavşanı kalmaya zorlarsanız, gelecekte sizinle kucaklaşmaktan korkabilirler.
  4. Tavşanı sıkmayın. Tavşanlar hassas bir kemik yapısına sahiptir. Çok sert sıkılırsa kolayca yaralanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu