Yeşil İguana Üremesi Yavrulaması

Bu kertenkele tipik olarak üç ila dört yaş arasında cinsel olgunluğa ulaşır. Üreme kurak mevsimde gerçekleşecek ve yavruların yağışlı mevsim için zamanında ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kur yapma, erkeklerin yakınında olabilecekleri bir bölgede bir veya daha fazla kadının toplanmasını içerir. Birkaç erkek çekilecek ve hatta savaşabilir.

Dişiler tipik olarak her yıllık üreme döngüsünde 20-70 yumurta bırakır. Yumurtalarını bir yuvaya gömerler ve sonra onları terk ederler.

On ila 15 hafta sonra Baby Green Iguanalar, bir grup olarak yiyecek ve barınak arayışında ortaya çıkacak.

Bakımları yetişkinlere çok benzer. Ana farklar, 75 litre bir teraryumda barındırılmaları ve alt tabakanın kağıt havlu veya gazete ile sınırlı olması gerektiğidir.

Özet

Yeşil İguana’nın sosyalleşme sorunları, büyük boyutları ve ağaçsı doğası nedeniyle bakımı orta derecede zor olabilir.

Birçok işletme sahibi, gıda kullanarak İguanalarıyla güçlü ve olumlu ilişkiler kurarak bu sorunları aşar; sadece zaman ve sabır gerektirir.

Doğru ve tutarlı bir hayvancılıkla, bu dinozor benzeri Kertenkeleler 15-30 yaşına kadar yaşayabilir ve boyu 150-180 cm den fazla büyüyebilir.

Yeşil İguana çok fazla hayvancılık gerektiriyorsa, daha az iş gerektiren benzer türler arasında Tegu, bazı Monitor türleri ve Gergedan İguanaları bulunur:

  • Tegus ve Monitörler etoburdur, ancak benzer boyutta olacak şekilde büyürler ve normalde tırmanma malzemeleri gerektirmezler.
  • Gergedan İguanaları bakım bakımından oldukça benzerdir, ancak sadece daha küçük bir yetişkin boyutuna sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu